چگونه به یک تریدر موفق در ارزهای دیجیتال تبدیل شویم؟

چگونه به یک تریدر موفق در ارزهای دیجیتال تبدیل شویم؟

بازار ارزهای دیجیتال در سال های اخیر نوسانات قیمتی بسیار شدیدی را تجربه کرده است. از مهم ترین ویژگی های بازار ارزهای دیجیتال می توان این مورد را عنوان کرد که شما حتی از کاهش قیمت یک ارز دیجیتال نیز می توانید سود کسب کنید. معامله گران و تریدر های حرفه ای این بازار را بهترین بازار برای سرمایه گذاری خود می دانند و از نوسانات شدید این بازار سود های نجومی بدست آورده اند. اما از آن طرف افراد تازه کار و کسانی که با احساسات و عواطف انسانی خود تصمیم گیری میکنند دچار زیان های کلانی شده و سرمایه خود را از دست داده‌اند.
اگر قصد سرمایه گذاری و یاد گیری بازار ارزهای دیجیتال را دارید،‌ می‌توانید با  شرکت در دوره‌های آموزش جامع ارزهای دیجیتال در سایت آکادمی علی ربیعی  به خرید و فروش و معامله گری در این بازار مشغول شوید.

چگونه به سرمایه گذاری و ترید حرفه‌ای در این بازار مشغول شویم؟

ابتدا یک تعریف ساده ای از اصطلاح ترید و ترید کردن داشته باشیم، ترید در لغت به معنای معامله و مبادله می‌باشد. به کسی که مبادله را انجام می دهد تریدر گفته می شود.
یک تریدر ارز دیجیتال فردی است که از تغییرات و نوسانات قیمت یک ارز دیجیتال، مانند بیت کوین، برای کسب درآمد استفاده می‌کند. برای مثال زمانی که یک تریدر پیش بینی کند که قیمت بیت کوین در آینده افزایش خواهد یافت، اقدام به خرید بیت کوین و در صورت درست بودن پیش بینی، سود این معامله را کسب خواهد کرد.
ترید در بازار ارزهای دیجیتال به شخصیت افراد بستگی دارد، در واقع هر کسی با توجه به خلق و خوی، تحمل میزان ریسک و صبر در مقابل ضرر و زیان ها، می تواند برای خود یک مسیر ترید را ایجاد کند بنابراین نحوه ترید کردن افراد با هم متفاوت است.

اولین قدم برای ترید حرفه ای،‌ انتخاب صرافی مناسب است. یک صرافی معتبر از مهم ترین کارهایی میباشد که یک تریدر موفق باید آن را در نظر داشته باشد. برای انتخاب صرافی مناسب این نکات را مد نظر داشته باشید:
– امنیت و سابقه‌ی صرافی ارز دیجیتال
– کارمزد معاملات صرافی و کارمزد انتقال
– حجم بازار
– تعداد کوین و جفت ارزهای قابل معامله
– پشتیبانی مناسب صرافی
– محدودیت جغرافیایی ( کسب آگاهی از عواملی مانند تحریم و … )
– و …
دومین قدم برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای، یادگیری دقیق و بنیادی تحلیل تکنیکال خواهد بود. تحلیل تکنیکال روشی برای پیش بینی قیمت یک ارز بوده و وضعیت بازار را پیش بینی خواهد کرد. در این تحلیل با مطالعه و بررسی تغییرات و نوسانات قیمتی، حجم معاملات و عرضه و تقاضا و وضعیت گذشته‌ی بازار، می توان آینده آن ها را پیش بینی کرد. تحلیل تکنیکال در تمام بازار هایی که دارای جدول و نمودار قیمتی هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این تحلیل با استفاده از ابزار های مختلف، الگو ها را شناسایی میکنند و بهترین استراتژی معاملاتی را برای خود انتخاب خواهند کرد.
تحلیل تکنیکال در کوتاه مدت و برای نوسان گیری در این بازار بسیار کاربرد خواهد داشت. برای اینکه تریدر حرفه ای بشوید در دوره رایگان و مقدماتی ارزهای دیجیتال آکادمی علی ربیعی از دست ندهید و حتما آموزش ها را ببینید.
سومین قدم توجه کردن به سیگنال ها و تحلیل سایر تحلیل گران می باشد. هنگامی که صحبت از پیش بینی قیمت ها می شود افراد نظرات مختلفی در این مورد دارند و یکی قیمت ۱۰۰۰ دلار برای بیت کوین پیش بینی میکند و دیگری قیمت ۸۰ هزار دلار را در آینده ای نزدیک می‌بیند. سیگنال هایی که از نظرات اطرافیان با علم و اطلاعات به دست شما میرسد، میتواند بسیار مؤثر واقع شود و شاید نقاط کوری را برای شما مشخص سازد که به آن توجه نکرده بودید. اما در آخر تصمیم را خود شما خواهید گرفت زیرا از مهم ترین ویژگی های یک تریدر موفق اتکا به اطلاعات و دانش شخصی خود می‌باشد. انعطاف پذیری و اتکا به خود از ویژگی‌هایی است که در هر تریدر موفقی می توان آن را یافت.

قدم بعدی توجه به اخبار و حواشی بازار است. یک تریدر موفق خود را به روز نگه میدارد و برخی از اخباری که در سطح اینترنت منتشر میشود می تواند حتی از یک تحلیل تکنیکال اهمیت بیشتری داشته باشد. بسیار این اتفاق افتاده است که یک خبر، تغییرات مثبت و منفی شدیدی در بازار ایجاد می کند. مطالعه اخبار و مدارک مرتبط با یک دارایی و وایت پیپر ارزهای دیجیتال را تحلیل بنیادی و یا تحلیل فاندامنتال می‌گویند که بررسی و تحلیل آن‌ها از ملزومات ترید کردن می‌باشد.
تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال مانند دو بال یک پرنده هستند که هر دوی آن ها برای معامله‌گری در این بازار بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که یک تریدر و معامله گر ارز دیجیتال هیچ گاه از احساسات خود پیروی نخواهد کرد و فقط بر اساس داده ها و اطلاعات موجود اقدام به خرید و فروش یک ارز خواهد کرد. بازار رمز ارزها به علت داشتن نوسانات شدید قیمتی بسیار بالا، یک بازار مالی پر خطر محسوب می‌شود و معامله گری در این بازار بدون علم کافی منجر به شکست خواهد شد و این امکان وجود دارد که تمام سرمایه از دست برود.
یک تریدر موفق همیشه در حال یادگیری و به روز نگه داشتن خود خواهد بود. نکاتی که در این مطلب به آن ‌ها اشاره کردیم موضوعات بسیار ساده اما در عین حال اساسی هستند که رعایت نکردن هریک از آن ‌ها می‌تواند باعث دور شدن شما از مسیر موفقیت شود.

اگر قصد سرمایه گذاری و معامله گری در بازار ارزهای دیجیتال را دارید، با  شرکت در دوره‌های آموزش جامع ارزهای دیجیتال در سایت آکادمی علی ربیعی  می‌توانید به کسب مهارت و دانش معامله‌گری و ترید کردن در ارزهای دیجیتال مشغول شوید.