نحوه افزایش سرمای کولرگازی

نحوه افزایش سرمای کولرگازی

در فصل تابستان کولرهای گازی بصورت مداوم باید روشن باشند و کار کنند. زمانی که دما زیاد شود کارایی این کولرها هم کاهش پیدا  خواهد کرد. روش های راحت جهت بهینه سازی کارایی و افزایش سرما کولر گازی هستند که سبب صرفه جویی و کمتر شدن مصرف برق خواهند شد. در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیرات کولر گازی در تهران همراه ما باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

نشانه های اصلی کمبود گاز کولر گازی

کمبود گاز کولر گازی از مهمترین مشکلاتی است که میتواند سبب شود که کولر گازی نتواند سرمای درستی را به محیط انتقال بدهد و اگر شارژ گاز کولر گازی در حین سرویس کولر گازی سر وقت صورت بگیرد، میتواند از کمبود گاز کولر گازی ، و کاهش سرمای کولر گازی جلوگیری کند.

در صورتی که در کولرهای گازی سامسونگ SAMSUNG با مشکلی در سرمایش مواجه شدید می تواند با نمایندگی رسمی تعمیرات کولر گازی سامسونگ در تهران در تماس باشید.

نشانه هایی مثل هوای نامطلوب محیط ، زیاد شدن هزینه های برق مصرفی به جهت اینکه وقتی که گاز مبرد کولر گازی به پایان برسد، سیستم سرمایشی باید با فشار بیشتری را تحمل کند. ولی در هر صورت با این مشکل کولرگازی شما نمی تواند سرمای کافی را ایجاد نماید و این کار سبب بیشتر شدن هزینه های برق مصرفی شما خواهد شد.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

یکی از مهمترین کارهایی که شما جهت افزایش سرمای کولر گازی میتوانید انجام بدهید این می باشد که میتوانید فیلتر های داخل دستگاه و پنل را هم خودتان عوض کنید. این فیلتر ها را از درون دستگاه خارج نموده، به طور کامل شستشو بدهید. این فیلتر ها تعدادی فین آلومینیومی دارند که میتوانید آن ها را با مسواک هم تمیز کنید. افزون بر این همچنین میتوانید با استفاده از یک ماده تمیز کننده مانند یک شیشه شوی درون کانال کولر گازی را  مورد شستشو قرار بدهید ، در صورتی که چیزی مانند گل و لای در آن وجود داشت آن را تمیز نمایید. کندانسور خارجی را با استفاده از آب تمیز مورد شستشو قرار بدهید. اگر در کولر گازی های توشیبا TOSHIBA مشکلی در این بخش داشتید حتما با تعمیرکار مجاز نمایندگی تعمیر کولر گازی توشیبا در ارتباط باشید.

پس از انجام این موارد مقدار برودت کولر گازی بیشتر خواهد شد، در حقیقت زمانی که فیلتر های کولر گازی دچار گرفتگی می شوند، فن کولر گازی توانایی پخش کردن باد را نخواهد داشت، زیا که کولر گازی یک دریچه ورود دارد و یک دریچه خروجی که زمانی این دریچه ها گرد و خاک بگیرد ، کولر گازی نمیتواند سرمای کافی را تولید نماید. در حقیقت شما همان مصرف برق را دارید، ولی کولر گازی شما خنک کنندگی مناسبی ندارد. در نتیجه با توجه به توضیحاتی که گفتیم، تمیز نمودن فیلتر کولر گازی هم یکی از مواردی میباشد که می تواند افزایش سرمای کولر گازی کمک نماید و با توجه به نکاتی که گفتیم انجام این کار توسط خودتان امکان پذیر است.

عوض کردن فیلتر کولر گازی

جهت بیشتر شدن برودت کولر گازی در صورتی که فیلتر کولر گازی کامل از بین رفته باشد، با استفاده از تمیز نمودن فیلتر، امکان شستن فیلتر نیست و باید فیلتر کولر گازی را عوض کنید.

در صورتی که در کولرگازی های ال جی LG با مشکلی در تعویض فیلتر کولر گازی مواجه شدید حتما با تعمیرکار مجاز در ارتباط باشید و از خدمات نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی در محل استفاده نمایید.