اکسی اینفینیتی چیست؟ معرفی ارز دیجیتال AXS /بازی اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی چیست؟ معرفی ارز دیجیتال AXS /بازی اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی یک بازی بر پایه بلاک چین و ترکیبی از کریپتوکیتیز (CryptoKitties) و پوکمن (Pokemon) است. در بازی اکسی اینفینیتی، بازیکنان، NFT شخصیت‌های رنگی‌رنگی شبیه هیولا را می‌خرند و سپس با آن‌ها در برابر یکدیگر می‌جنگند.

بازیکنان در بازی اکسی اینفینیتی می‌توانند توکن‌های اس آل پی (SLP) را به‌دست آورند و آن‌ها را با پول در یک صرافی مبادله کنند. کسب درآمد، یکی از اهداف اصلی بازیکنان در این بازی بوده و باعث شده است به جذاب‌ترین بازی رمزنگاری‌شده حال حاضر بازار ان‌.اف‌.تی (NFT)، تبدیل شود. رمز ارز بومی آن توکن ERC20 است. در این مقاله به‌طور کامل با این پلتفرم، نحوه کار بازی اکسی اینفینیتی، تیم سازنده و توکن AXS و نحوه نگهداری آن آشنا خواهید شد.

بازی Axie Infinity مبتنی بر اتریوم، اخیراً با بالاترین رکورد تاریخ در حجم معاملات ان.اف.تی و بالاترین قیمت تاریخ برای توکن مدیریتی AXS مورد توجه قرار گرفته بود و اکنون یک رکورد بزرگ دیگر ثبت کرده است: روزانه بیش از یک میلیون کاربران فعال.

معرفی بازی اکسی اینفینیتی

ان‌اف‌تی (NFT)، دارایی رمزنگاری‌شده غیرقابل انعطاف مانند آثار هنری و فیلم‌ها است که در اوایل سال ۲۰۲۱ به محبوبیت بالایی رسید. اما در این فضا قبل از اینکه مردم متوجه این توکن‌ها شوند، چندین بازی ویدئویی بر پایه بلاک‌چین در حال طراحی و ساخت بود.

وقتی توکن‌های ان‌اف‌تی رونمایی شدند، بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) از استودیو خصوصی اسکای ماویز (Sky Mavis) معرفی شد؛ و زمانی که هیاهوی ان.اف.تی‌ها کم شد، طرفداران و محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی بیشتر شد.

اکسی اینفینیتی یک نوآوری جسورانه در حوزه بازی‌های دیجیتالی است که باعث جلب‌توجه بسیاری از کاربران شده است.

بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

بازی اکسی اینفینیتی از بازی محبوب پوکمن الهام گرفته‌شده است. در این بازی شما شاهد نبردهای کارتونی هیولاهای رنگارنگی هستید که هرکدام به نمایندگی از یک کاربر در مقابل کاربر دیگری برای مبارزه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با انجام بازی اکسی اینفینیتی، رمزارزهایی را که قابل‌مبادله هستند به‌عنوان پاداش دریافت و کسب درآمد کنید.

تریلر بازی اکسی اینفینیتی

توکن AXS چیست؟

توکن ای ایکس اس، در حقیقت توکن متعلق به اکوسیستم اکسی اینفینیتی است. AXS یک توکن زیرمجموعه ERC-20 است که در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ ساخته و رونمایی شد. توکن‌های AXS را می‌توان با انجام بازی، به‌دست آورد و با آن‌ها معامله کرد.

سایر توکن‌های مرتبط با بازی اکسی اینفینیتی، دارایی‌های درون بازی (مثل شخصیت یا کاراکتر درون بازی شما) در قالب توکن ERC-721 و ارز دیجیتال SLP است که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره کردیم.

اکسی اینفینیتی چگونه کار می‌کند؟

در بازی اکسی اینفینیتی، شخصیت‌های بازی به عنوان اکسی‌ها شناخته می‌شوند. این کاراکترها در حقیقت توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان ان.اف.تی (NFT) هستند. شما می‌توانید مالک این کاراکترها شوید و آن‌ها را کنترل کنید. همه‌ی کاربران می‌توانند توکن‌ها را درون کیف پول‌های شخصی خود نگهداری یا به آدرس‌های دیگر اتریوم ارسال کنند. این ویژگی به دلیل پیاده‌سازی این بازی بر روی شبکه بلاک‌چین است. همچنین در این بازی از نمادهایی مثل یک سرزمین و آیتم‌های مجازی به‌عنوان توکن‌های ERC721 هستند.

در بازی اکسی، بازیکنان می‌توانند با استفاده از تیم‌ها و ترکیب‌های متنوع در سبک ماجراجویی حالت‌های بازیکن در مقابله با محیط بازی (PvE) یا امپراطوری لوناسیا (Lunacia، متعلق به اکسی اینفینیتی) به نبرد با هیولاها بپردازند. همین‌طور بازیکنان می‌توانند از سبک آرِنا (Arena) یا صحنه نبرد نیز به‌عنوان مد (Mode) بازیکن در مقابل بازیکن (PvP)، مثل بازی تیکن (Tekken) پلی‌استیشن استفاده کنند و با کاربرانی که در حال یادگیری محیط بازی اکسی هستند جنگ کنند. در صورت پیروزی در نبرد، ارز دیجیتال SLP یا همان معجون کوچک عشق را کسب می‌کنید که برای به‌دنیا آوردن و تولید مثل اکسی‌ها کاربرد دارد. قبلا هم گفتیم که ارز دیجیتال اس ال پی (SLP) یک توکن ERC-20 بوده و قابلیت معامله در صرافی ارز دیجیتال مثل بایننس (Binance) را دارد.

شبکه رونین اتریوم
شبکه رونین اتریوم

یکی از مشکلات مهم در آغاز روند یادگیری برای بازیکنان جدید، بالا بودن قیمت ارز دیجیتال آکسی AXS و کارمزد گَس بالا در شبکه اتریوم است. به دنیا آوردن اَکسی جدید، نیاز به گس و در نتیجه مقدار زیادی اتر دارد. شبکه رونین اتریوم به‌صورت خاص برای اَکسی اینفینیتی ساخته و به‌صورت انحصاری برای رسیدگی به این مشکل و کاهش هزینه‌های یادگیری و آغاز بازی رونمایی شده است.

کیف پول اکسی اینفینیتی

توکن اکسی، یک توکن ERC-20 است و می‌تواند در هر کیف پول نرم‌افزاری سازگار با ERC-20 طبق لیست زیر نگهداری کنید:

کیف پول تراست والت
کیف پول تراست والت

قیمت اکسی

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی در زنجیره خود ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن دارد که از این تعداد ۶۰,۹۰۷,۵۰۰٫۰۰ AXS در حال معامله است. حجم بازار اکسی در زمان نگارش این مقاله، حدود ۲٫۳۷ میلیارد دلار است و این ارز دیجیتال در رتبه ۴۴ بازار رمزارزها قرار دارد. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده و بررسی کنید.

نژاد و کاراکترهای بازی اکسی

نُه نژاد مختلف از اکسی وجود دارد که از این تعداد، شش نژاد اصلی و سه نژاد هیبرید است.

 • مکانیک (Mech): حاصل تولیدمثل دو اکسی خالص از نژادهای Beast و Bug.
 • گیاه (Plant): در مقابل Bird و Aquatic عملکرد بالاتر و در مقابل Bug و Beast ضعیف‌تر هستند.
 • پرنده (Bird): در مقابل Bug و Beast عملکرد بالاتر و در مقابل Plant و Reptile ضعیف‌تر هستند.
 • اکسی آبزی (Axie ClassesAquatic): در مقابل Bug و Beast عملکرد بالاتر و در مقابل Plant و Reptile ضعیف‌تر هستند.
 • غروب (Dusk): حاصل تولیدمثل دو اکسی خالص از نژادهای Reptile و Aquatic.
 • خزنده (Reptile): در مقابل Bird و Aquatic عملکرد بالاتر و در مقابل Bug و Beast ضعیف‌تر هستند.
 • طلوع و روشنایی (Dawn): حاصل تولیدمثل دو اکسی خالص از نژادهای Plant و Bird.
 • حشره (Bug): در مقابل Reptile و Plant عملکرد بالاتر و در مقابل Bird و Aquatic ضعیف‌تر هستند.
 • جانور (Beast): در مقابل Reptile و Plant عملکرد بالاتر و در مقابل Bird و Aquatic ضعیف‌تر هستند.
جدول ویژگی‌های کاراکترهای بازی اکسی اینفینیتی
جدول ویژگی‌های کاراکترهای بازی اکسی اینفینیتی

ویژگی‌های اعضای اکسی

هر اکسی، چهار ویژگی دارد که در زیر هر کدام مختصر معرفی‌شده است.

Skill: میزان ضربه را در صورت استفاده بیشتر از یک کارت و ترکیب کارت‌ها، افزایش می‌دهد.

HP: مقدار ضربه یا دمچی که اکسی می‌تواند قبل از شکست خوردن تحمل کند. در اصطلاح عامیانه همان مقدار جان اکسی است.

Speed: سرعت تعیین‌کننده نوبت و ترتیب اکسی‌ها برای بازی کردن است.  هر اکسی که بیشترین سرعت را دارد، اول حمله می‌کند. همین‌طور سرعت، درصد مورد اصابت ضربه خطرناک (Critical) را کم می‌کند.

Morale: درصد ضربه‌های قدرت مضاعف قدرتی و وخیم (Critical) و همچنین امکان رفتن به حالت روح پس از مرگ و تعداد ضربه‌های موجود در آن را افزایش می‌دهد.

نوشتار

در فضای بازی، بدن هر اکسی از شش عضو اصلی تشکیل‌شده است. هر کدام از اعضا قابلیت متفاوتی دارند و ممکن است به فرزندانشان به ارث برسد. هر عضو مهارت متفاوتی برای اکسی و نبرد با رقبا ایجاد می‌کند.

شش عضو اصلی بدن اکسی به‌این‌ترتیب است:

 • Mouth: دهان
 • Horn: شاخ
 • Back: پشت
 • Tail: دم
 • Ears: گوش‌ها
 • Eyes: چشم‌ها

از این شش عضو، فقط چهار عضو یعنی Horn،Mouth،Tail و Back در کارت‌های اکسی تأثیرگذار هستند و دو عضو چشم و گوش تأثیر به‌خصوصی در کارت‌ها ندارند.

کاربرد توکن اکس

اکسی اینفینیتی در تلاش است تا به یک بازی در رده سنتی بزرگسالان تبدیل شود. هدف این بازی تشکیل یک اکوسیستم قوی و پررونق از طرفداران خودش است.

بازیکنان می‌توانند با استفاده از ابزارهای متنوع، توکن اکسی و اس آل پی کسب کنند. سپس می‌توانند این توکن‌ها را با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنند و از این راه به درآمد برسند.

برنامه انتشار توکن AXS
برنامه انتشار توکن AXS

خرید و فروش اکسی اینفینیتی (AXS)

خریدوفروش و معاملات توکن‌های اکسی اینفینیتی (AXS) در صرافی خارجی بایننس و صرافی معتبر ایرانی بیت پین با تتر و بیت کوین امکان‌پذیر است. باتوجه به تحریم‌های صرافی بایننس برای کاربران ایرانی و محدودیت‌های زیاد، پیشنهاد ما برای خرید ارز دیجیتال اکسی، صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین است.

نکات مهم درباره مسدون شدن حساب در بازی

 • بازی با چند اکانت مختلف با یک دیوایس ممنوع است! اینکه لاگ اوت و لاگین کنید باعث بُن شدن اکانت بازیکن می‌شود.
 • به اشتراک گذاشتن یک اکانت مشکلی ندارد. یک اکانت می‌تواند همزمان روی چند دستگاه فعال باشد.
 • با یک آی پی و اینترنت مثلا وای فای و چند دستگاه می‌توانید بازی کنید.

اگر قصد دارید با یک دستگاه وارد اکانت جدید شوید، اول باید از اکانت خود خارج شده و حداقل ۲۴ ساعت منتظر بمانید.

تیم توسعه‌دهنده بازی اکسی اینفینیتی

تیم توسعه بازی اکسی اینفینیتی میانگین سنی پایینی دارند. اعضای تیم توسعه این بازی را در این بخش، به‌صورت خلاصه کوتاه معرفی کرده‌ایم.

تیم توسعه‌دهنده بازی اکسی اینفینیتی و توکن آی ایکس اس / توکن اکسی
تیم توسعه‌دهنده بازی اکسی اینفینیتی و توکن AXS
Trung Nguyen – مهندس ارشد، کارآفرین

این شخص بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری (CTO) سابق شرکت استارتاپی Lozi بوده است. ترون در سن ۱۹ سالگی این شرکت را تأسیس کرد و پس از جذب سرمایه و تثبیت آن برای شرکت در پروژه‌های دیگر، از این شرکت کنار رفت. در حال حاضر ترانگ مسئول تصمیم‌گیری‌های مهم و کلیدی درباره محصولات بازی و نحوه بازاریابی آن است.

Tu Doan – مدیر هنری، طراح بازی

دوآن بنیان‌گذار و طراح اصلی شرکت لوزی (Lozi) بوده است و به عنوان یکی از بازیکنان حرفه‌ای پوکمون شناخته می‌شود. طراحی شخصیت‌های بازی و مدیریت هنری اکسی اینفینیتی بر عهده این شخص است.

Duy Trinh – انیماتور

این شخص به‌عنوان انیماتوری که به‌شدت عاشق اکسی‌ها است در تیم توسعه شناخته می‌شود. او تجربه کار در یک استودیوی انیمیشن کالیفرنیا و همچنین به‌عنوان فریلنسر را در کارنامه‌ی خود دارد.

Quy Dau – مهندس نرم‌افزار

داوو، برنده یک دوره مسابقات برنامه‌نویسی هکاتون در سال ۲۰۱۶ و اولین شرکت خود را در ۲۱ سالگی تأسیس کرده است.

Nam Nguyen – طراح گرافیک، هنرمند

یک هنرمند با استعداد که به شخصیت‌های بازی یا همان Axies زندگی می‌بخشد.

نمودار روند رشد بازدید از سایت بازی اکسی اینفینیتی axie infinity
نمودار روند رشد بازدید از سایت بازی اکسی اینفینیتی axie infinity

بازی اکسی اینفینیتی در شبکه‌های اجتماعی

برای آگاهی از تازه‌ترین رویدادها و اخبار در مورد بازی اکسسی اینفینیتی می‌توانید این بازی را در سایت و شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آدرس سایت رسمی https://axieinfinity.com
آدرس توئیتر https://twitter.com/AxieInfinity
آدرس فیس بوک https://www.facebook.com/AxieInfinity
آدرس دیسکورد https://discord.gg/68DeTqc
آدرس تلگرام https://t.me/axieinfinity

تشابه اسمی بازی آی ایکس اس AXS با بازی آکسی AXE

بازی آی ایکس اس یا همان بازی آکسی به عنوان بازی AXE که برای گوشی‌های هوشمند ساخته شده است، بسیار شبیه است. همین شباهت باعث شده تا بسیاری از کاربران به اشتباه، بازی AXE را به‌جای بازی AXS دانلود کنند و پس از بازی متوجه این اشتباه شوند. پیشنهاد ما این است که برای انجام این بازی، به سایت رسمی ایکسی اینفینیتی مراجعه کنید.

گفتار پایانی…

آینده توکن اکسی وابسته به محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی است. بازی اکسی اینفینیتی علاوه بر سرگرمی، امکان خریدوفروش و مبادله ارزهای دیجیتال مربوط به بازی را با سایر کاربران را دارد که این ویژگی، کسب درآمد از این بازی را امکان‌پذیر می‌کند.

ارز دیجیتال اتریوم، بعد از بیت‌کوین، جایگاه محکم و ثابتی در اقتصاد جهان دارد و با تکیه بر همین جایگاه و همکاری با شرکت‌های ساخت بازی‌های ویدیویی، موفق به تولید و اجرای بازی Axie Infinity شده است.

این بازی کاملا سبک جدیدی دارد و یک نوآوری بزرگ در حوزه‌ی بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود. تیم سازنده اکسی اینفینیتی در دو سال گذشته ویژگی‌های جدیدی برای افزایش جذابیت بازی ارائه کرده است. بنابراین باتوجه به این موارد، تازگی بازی و جذابیت بالای آن، می‌توان گفت که فضای زیادی برای رشد در آینده دارد.

بروزرسانی: ارز دیجیتال AXS در صرافی بیت پین لیست شده است. شما می‌توانید به‌سادگی از قسمت خرید آسان در بیت پین، برای خرید AXS اقدام کنید. امیدواریم که همیشه پرسود باشید.