خودزنی سایت عربی با کنایه به ایران و کره؛ شما خوب نبودید، ما بد بودیم!

خودزنی سایت عربی با کنایه به ایران و کره؛ شما خوب نبودید، ما بد بودیم!

در حالی که بسیای معتقدند تیم‌های ایران و کره با توجه به داشتن بازیکنان سطح بالا در لیگ‌های اروپایی صعود زود هنگامی به مسابقات جام جهانی داشته‌اند،‌ برخی رسانه‌های عربی این ادعا را رد کرده و دلیل صعود زود هنگام این دو تیم را شرایط بد تیم‌های عربی حاضر در گروه A مسابقات انتخابی قاره آسیا اعلام کرده‌اند.

سایت عربی الکوره از دلیل راه‌یابی زود هنگام ایران و کره جنوبی به جام جهانی ۲۰۲۲ سخن به میان آورد و نوشت: “ایران و کره‌جنوبی از نظر فنی در بهترین شرایط خود قرار نداشتند و این به خاطر تغییرات گسترده در ترکیب دو تیم و اضافه شدن بازیکنان جدید بود، با این حال آنها به خاطر سطح کیفی پایین تیم های عربی حاضر در گروه آنها توانستند صعودی راحت به جام‌جهانی داشته باشند. هیچ‌ کدام از تیم‌های عربی این گروه نتوانستند برابر کره جنوبی و ایران به پیروزی دست پیدا کنند”.

این سایت در ادامه نوشت: “تیم های عربی گروه A تغییرات زیادی داشتند و این باعث شد تا از ثبات لازم برخوردار نباشند. ایران و کره جنوبی به خاطر تجربه بازیکنان سرشناس خود که در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند توانستند زود به جام جهانی راه پیدا کنند، این درحالی است که چیزی از بازیکنان سرشناس تیم‌های عربی این گروه ندیدیم”.

تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در گروه A انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با قرار گرفتن به ترتیب در رده اول و دوم جواز صعود به جام‌جهانی را به دست آوردند. ایران و کره صعود زود هنگامی به جام جهانی داشتند این درحالی است که سوریه وداع زود هنگامی داشت و سه تیم امارات، لبنان و عراق هم برای کسب جایگاه سوم و حضور در پلی آف تلاش می‌کنند.