سخنی با نمایندگان محترم مجلس یازدهم؛ فرصت نمایندگی شما رو به پایان است/ به کدامین وعده عمل کرده‌اید؟

سخنی با نمایندگان محترم مجلس یازدهم؛ فرصت نمایندگی شما رو به پایان است/ به کدامین وعده عمل کرده‌اید؟

یادداشت احمد مازنی

مجلس یازدهم که در فضای همه گیری کرونا و با مشارکت حداقلی و در میدانی لااقل در بسیاری از حوزه ها بدون رقیب روی کار آمد به سرازیری افتاده و زمان زیادی از عمر این دوره باقی نمانده است و نمایندگان دوره یازدهم سال آینده باید با صندلی های سبز بهارستان خدا حافظی کنند.

این در حالی است که بر موج مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی دشمنان ایران سوار شدند و برای حل مشکلات موکلان وعده ها دادند! اینک فرصت زیادی برای عمل به وعده ها نمانده و باید به جمع بندی اقدامات خود بپردازند و به مردم بگویند “برای حل مشکلات معیشتی مردم” چه کردند؟ “برای حل بحران ملی در روابط خارجی و بازگرداندن آمریکا به میز مذاکره و رفع تحریم” چه کردند؟ ” برای ایجاد اشتغال جوانان جویای کار” چه کردند؟ ” برای بالا بردن ارزش پول ملی” چه کردند؟ “برای ازدواج جوانان” چه کردند؟

گرانی افسار گسیخته کالا ها و مواد غذایی صدای همه از جمله رئیس جمهور را در آورده! شما برای مهار گرانی چه کرده اید؟

راستی مردم حوزه های انتخابیه چقدر شما را می شناسند؟ مخصوصا حوزه انتخابیه تهران! در کدام مسجد و در کدام محله با موکلان خود دیدار مردمی دارید؟

بد نیست به گزارش ملاقات های مردمی منظم نمایندگان مجلس دهم در مساجد و دفاتر مشترک مراجعه کنید.

آن روحانی اهل منبر که برای شفافیت بر سر نمایندگان مجلس دهم فریاد میزد که ” آی مجلس شورای اسلامی آدم باش…چرا طرح شفافیت را تصویب نمی کنید” کجا است؟ چرا ساکت است؟ آن نیروهایی از نوجوانان و جوانان ساده دل که آموزش دیده بودند تا هر جا نماینده مجلس دهم را می بینند یقه اش را بگیرند و بپرسند: “نظر شما در مورد طرح شفافیت چیست؟” کجا هستند؟

بله برادر؛ بله خواهر؛ فرصت ها چون ابر بهار می گذرد اما غبار محرومیت و فقر در شهرها و روستاهای کشور رو به تزاید است. آسیب های اجتماعی کنترل نشد؛ بر مشکلات بخش کشاورزی و دامپروری افزوده شد و ملت در هزاران معضل و مشکل ریز و درشت دیگری که انتظار می رفت به برکت یک دستی قوا حل و فصل شود دست و پنجه نرم می کند.

متاسفانه به جای اینکه فرصت نمایندگی به تلاش برای حل مشکلات کشور و کوشش برای ایجاد اشتغال پایدار و دفاع از حقوق مردم و تلاش برای تامین رفاه مردم بگذرد بعضا به دخالت های بی ارتباط به وظایف قانونی، تهیه و پیگیری طرح هایی در جهت خلاف افکار عمومی چون “طرح صیانت” و موضوعاتی چون “تغییر ساعات رسمی”، “تحمیل مدیران ضعیف به دولت در مرکز و حوزه های انتخابیه” و “غفلت از شعارهای دوران انتخابات” گذشت.

راستی بد نیست فهرستی از اقلام مصرفی مردم را تهیه کنید و نرخ روزی که مجلس را تحویل گرفته اید را با قیمت امروز مقایسه کنید! چه پاسخی برای مردم دارید؟ به خوبی می دانید که فرصت آزمون و خطا به سر آمده و این روند قابل تداوم نیست. اگر نمی توانید به مردم بگوئید. راه بازگشت به مردم باز است. از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کنید و از پیشگاه خداوند و ملت ایران بابت قصور و تقصیرها عذر خواهی کنید و به مردم صادقانه بگوئید با چه مشکلات و موانعی بر سر راه اجرای وعده های انتخابی تان رو برو هستید، تا شاید لطف خدا شامل حال شود و اعتماد رفته برگردد.