ارتش پوتین مانند داعش در اوکراین می‌جنگد! میدل ایست آی مطرح کرد

ارتش پوتین مانند داعش در اوکراین می‌جنگد!

دستورالعمل جنگ روسیه در اوکراین جنگ ترکیبی شدید و به دنبال آن تضمین دستاورد‌ها از طریق نیروی متعارف بازتابی از تاکتیک‌های گروه‌های شبه نظامی مانند داعش است.
 عمر عاشور رئیس موسسه برنامه مطالعات امنیتی حیاتی در موسسه مطالعات تکمیلی دوحه و مدیر واحد مطالعات استراتژیک در مرکز عربی برای تحقیقات و مطالعات سیاست است. او نویسنده کتاب‌های «داعش چگونه می‌جنگد: تاکتیک‌های نظامی در عراق، سوریه، لیبی و مصر» (چاپ سال ۲۰۲۱ میلادی) و «رادیکال‌زدایی از جهادی ها: تغییر جنبش‌های اسلام‌گرای مسلح» (چاپ سال ۲۰۰۹ میلادی) است. او پیش‌تر به مدت ده سال در دانشگاه اکستر بریتانیا و به مدت دو سال در دانشگاه مک گیل کانادا تدریس کرده است. او مشاور ارشد سازمان ملل متحد در زمینه اصلاحات بخش امنیتی، مبارزه با تروریسم و مسائل رادیکال‌زدایی بوده است. او علاوه بر فعالیت آکادمیک عضو تیم ملی تکواندو مصر بوده و مدال‌های فراوانی را در رقابت‌های مختلف کسب کرده است. او همچنین دو بار قهرمان ملی کیک بوکسینگ چین (سانشو) شد.

به گزارش فرارو به نقل از میدل ایست آی، «جیمز وولسی» رئیس سابق سیا در فوریه ۱۹۹۳ میلادی فضای پس از جنگ سرد را با بیان اینکه ایالات متحده و متحدان‌اش یک اژدهای بزرگ (اتحاد جماهیر شوروی) را کشتند، اما در نهایت به جنگلی پر از مار (جنگ سالاران در کشورهای شکست خورده و تروریسم و تهدیدات فرعی مختلف) رسیدند به خوبی توصیف کرد. «دیوید کیلکلن» استراتژیست استرالیایی در شاهکاری استدلال کرد که «اژدها (قدرت‌های بین‌المللی و منطقه ای) می‌توانند مانند مارها» (بازیگران فرعی) بجنگند تا کارایی نظامی‌شان را تقویت کنند.