مقتدی صدر از سیاست کناره گیری کرد

مقتدی صدر از سیاست کناره گیری کرد

مقتدی صدر از سیاست کناره گیری کرد. وی پیش از این هم از سیاست کناره گیری کرده بود.

مقتدی صدر به شکل نهایی از سیاست کناره گیری کرد/ اعلام حالت آماده باش کامل در منطقه سبز بغداد

به گزارش جماران به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر با صدور بیانیه ای  اعلام کرد که به شکل نهایی از سیاست کناره گیری کرده است.

رهبر جریان صدر عراق امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌‎ای اعلام کرد که برای همیشه از عرصه سیاسی کناره گیری می‌کند.

مقتدا صدر در توئیتی درمود کناره گیری از کار سیاسی نوشت: بسیاری از جمله آیت الله حائری گمان می کنند که رهبری جریان صدری به برکت یا به فرمان آنها بوده است در حالی که چنین نیست. با وجود کناره گیری وی از مرجعیت، نجف اشرف همچنان پایگاه مرجعیت خواهد بود. من هیچکاه ادعای عصمت یا اجتهاد و حتی رهبری نداشته ام بلکه من امر به معروف و نهی از منکر می کنم.

مقتدا صدر افزود: با اینکه تصور من این است که کناره گیری آیت الله حائری و نیز بیانیه وی در این باره به خواست خود وی نبوده است، من تصمیم گرفته بودم که در امور سیاسی دخالت نکنم پس هم اینک کناره گیری خود را از کار سیاسی به طور کلی اعلام می کنم.

وی در بیانیه خود افزود: «اعلام می کنم که دیگر در امور سیاسی دخالت نخواهم کرد و از اکنون به طور کامل از عرصه کناره‌گیری می‌کنم و همه دفاتر وابسته به خود جز مرقد و موزه و مؤسسه میراث خاندان صدر را می بندم».

مقتدی صدر پیش از این هم از سیاست کناره گیری کرده بود.

در همین حال، معترضان خشمگین هوادار صدر با در دست داشتن عکس های او به سمت منطقه «الخضراء»(سبز) محل استقرار ساختمان های حکومتی عراق  حرکت کردند.

این در حالی است که در پی کناره گیری مقتدی صدر از سیاست، کمیته تظاهرات صدری ها نیز اعلام کرد که به کار خود پایان داده است.

در تحولی دیگر، نیروهای امنیتی عراق در منطقه سبز بغداد به حالت آماده باش کامل در آمدند.