چطور اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا را استعلام بگیریم؟

چطور اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا را استعلام بگیریم؟

چطور اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا را استعلام بگیریم؟

یک مشاور رسمی کانادا زمانی معتبر است که توسط CICC مجاز و ثبت شده باشد که در این صورت RCIC (مشاور مهاجرتی کانادایی تحت نظارت) نامیده می شود. CICC (مشاوران مهاجر شورای نظارتی کانادا) توسط دولت کانادا طراحی و معتبر است و استانداردهای حرفه ای و اخلاقی را برای حوزه مشاوران مهاجرت تعیین می کند. CICC همچنین مشاوران مهاجرت دانشجویی واجد شرایط را تنظیم می کند که به عنوان مشاوران مهاجرت دانشجویی بین المللی تنظیم شده (RISIA) شناخته می شوند، که به طور خاص برای درخواست های مجوز تحصیل راهنمایی و پشتیبانی می کنند، اما نمی توانند برای شما درخواست ارسال کنند. CICC تنها با هدف توسعه سیاست‌ها، شیوه‌ها و رویه‌های مؤثر برای تنظیم و آموزش مشاوران مهاجرت تأسیس شد.

همچنین نمایندگان مجاز را تبلیغ می کند که می توانند به افرادی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند کمک کنند. در واقع CICC به تنظیم و ترویج مزایای استفاده از نمایندگان مجاز اختصاص دارد تا از تقلب های مهاجرتی جلوگیری کند. طبق اطلاعات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ملک پور که یکی از برترین موسسات مهاجرتی در کشور است و خود دارای مشاور رسمی کانادا است، مشاوران برای تبدیل شدن به یک RCIC یا RISIA و ثبت نام در CICC، باید شرایط آکادمیک خاصی را برآورده کنند، یک برنامه گواهینامه یک ساله را تکمیل کنند و آزمون ورودی (EPE) را بگذرانند. فقط ساکنان دائمی و شهروندان کانادایی مجاز به حضور در آزمون ورودی هستند، اما آنها پس از دریافت گواهینامه، آزادند که در کشورهای دیگر کار خود را شروع نمایند.

در نظر بگیرید در ایران تنها موسسه ملکپور در زمینه مهاجرت به کانادا از وکیل رسمی مهاجرت این کشور استفاده میکند.

 

مراحل بررسی اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا

برای بررسی اعتبار مشاور مراحل زیر را گام به گام طی نمایید.

  • مراجعه به وب سایت CICC و انتخاب صفحه پیدا کردن متخصص مهاجرت یا “FIND AN IMMIGRATION PROFESSIONAL” می توانید بر روی این لینک کلیک کرده تا وارد صفحه مورد نظر شوید:

بررسی اعتبار وکیل کانادا

 

  • روی “رجیستری” کلیک کنید

چک رجیستری اعتبار وکیل

 

  • حال تنها کافی است که اطلاعات خواسته شده یعنی نام، نام خانوادگی، نام شرکت و RCIC # را وارد کنید

مراحل چک کردن اعتبار وکیل کانادا

 

 

دیگر مسیرهای تشخیص اعتبار مشاور رسمی کانادا

به جز بررسی اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا از طریق وب سایت CICC، توجه به موارد زیر نیز بسیار کمک کننده می باشد:

بررسی ایمیل مشاور ایمیل مشاور می بایست با یک شناسه معتبر برای شرکتش باشد و از شناسه های معمول مثل یاهو یا جمیل استفاده نکرده باشد.

مانند : mail.mie.company

پرداخت از طریق برنامه های چت به طور معمول پرداخت ها از طریق ایمیل انجام خواهد شد و در صورتی که تاییدیه رداخت ها از مسیرهای غیر معمول نظیر برنامه های چت واتساب یا تلگرام دریافت میکنید از آن مشاوران دوری نمایید.
بررسی دقیق وب سایت مشاور وب سایت مشاور می بایست با نام اصلی و واقعی شرکت یکی باشد و تمامی اطلاعات نماینده و مشاوران را ارائه نموده باشد. بررسی امنیت دامنه نیز حائز اهمیت است
معاملات جذاب ارائه معاملاتی با عنوان تضمین مهاجرت یا اخذ جاب آفر با درآمد بالا در زمانی اندک، نشان دهنده عدم اعتبار مشاور است چراکه تنها افسران پرونده مستقیما نسبت به پرونده شما تصمیم گیری می کنند و هیچ تضمینی در اخذ ویزا وجود ندارد.

 

 

آیا مشورت با یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا الزامی است؟

مشاور مهاجرت به کانادا اطمینان حاصل می کند که شما در انجام تمام مراحل مهاجرت به کانادا موفق خواهید بود. آنها در طول کل فرآیند به شما کمک می کنند و موفقیت هدف شما را تضمین می کنند. مشاور مهاجرت کانادا دارای مجوز، آموزش کامل و آگاه در فرآیندهای مهاجرت به کانادا است، بنابراین می تواند شما را به راحتی راهنمایی کند. در زیر تنها چند مورد از مزایای متعدد کمک گرفتن از مشاور مهاجرت به کانادا آورده شده است:

  • مشاوران مهاجرت می دانند و می توانند مسائل پیچیده را حل کنند.
  • بعد از بررسی صلاحیت شما، مرحله ارزیابی اعتبار است که اکثر داوطلبان در آن گیر می کنند. یک مشاور مهاجرت شما را در این مرحله نجات خواهد داد. آنها می توانند با بهترین راه حل های ممکن به شما کمک کنند.
  • مشاور مهاجرت می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند و در تمام مراحل در کنار شما خواهد بود.
  • اخذ ویزای شما با استفاده از خدمات مشاور مهاجرت می تواند بسیار آسانتر و سریعتر باشد.
  • یک RCIC می تواند شما را در مقابل دولت کانادا نمایندگی کند و درخواست را از طرف شما ارسال کند.

 

 

خدمات مشاوران مهاجرتی کانادا

بسیاری از افراد برای کمک به اقامت موقت، اقامت دائم (PR) یا درخواست شهروندی، یک مشاور مهاجرتی استخدام می کنند. مشاوران مجاز مهاجرت و وکلای مهاجرتی می توانند برای ارائه برخی یا همه خدمات زیر به شما کمک نمایند:

·        دریافت بهترین گزینه های مهاجرت:

بهترین مشاوران مهاجرت معمولاً به شما در راستای برنامه های مهاجرتی مختلف کانادا که می توانید برای آنها درخواست کنید، کمک می کنند همچنین معیارهای واجد شرایط بودن، روند درخواست، مدارک مورد نیاز و هزینه ها را درک خواهید نمود.

  • به شما کمک می کند تا برنامه ایده آل خود را انتخاب کنید:

بر اساس مدارک، سن، تجربه کاری و سایر عوامل، یک مشاور مهاجرت می تواند به شما در شناسایی برنامه های مهاجرتی که احتمالاً واجد شرایط آنها هستید کمک کند. با این حال، آنها نمی توانند هیچ تضمینی برای تایید درخواست شما ارائه دهند. به عنوان مثال، اگر می خواهید برای PR از طریق اکسپرس اینتری درخواست دهید، اما امتیاز تخمینی شما پایین است، ممکن است به شما توصیه کنند که برای برنامه موقتی که شانس بیشتری برای واجد شرایط بودن آن دارید، مانند مجوز تحصیل، درخواست دهید.

  • درخواست مهاجرت شما را ارسال کنند:

RCIC های مجاز همچنین می توانند مجوز تحصیل، مجوز کار، اقامت دائم و درخواست های شهروندی کانادا را برای شما تکمیل و ارسال کنند. هنگامی که مشاوری را برای ارسال درخواست خود از طرف شما استخدام می کنید، باید اطلاعات شخصی و اسناد ضروری خود را با آنها به اشتراک بگذارید. یک مشاور همچنین می‌تواند درخواست‌هایی را که خودتان پر کرده‌اید بررسی کند و مطمئن شود که هیچ اطلاعات مهم یا مدارکی را از دست نمی‌دهید.

 

در صورت نیاز از طرف شما با دولت کانادا ارتباط برقرار می کند:

زمانی که برای مهاجرت درخواست می دهید، دولت ممکن است در مورد هر اقدام دیگری که برای درخواست شما لازم است، مانند ارائه مدارک اضافی، ارتباطی را برای شما ارسال کند. همچنین ممکن است لازم باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت پردازش درخواست خود با آنها تماس بگیرید. یک مشاور مجاز مهاجرت می تواند به عنوان نماینده شما عمل کند و چنین ارتباطاتی را از طرف شما مدیریت کند.

در گاهی اوقات ممکن است که پرونده متقاضی برای درخواست اخذ شهروندی یا ویزای ورود به کانادا در معرض رسیدگی قانونی قرار بگیرد. این معمولاً تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که شواهدی وجود داشته باشد که اطلاعات را نادرست معرفی کرده‌اید یا ممکن است به دلیل جرم‌انگاری یا دلایل دیگر در کانادا قابل قبول نباشد. در چنین مواردی، یک وکیل مهاجرت، بر خلاف مشاور مهاجرت، می تواند وکالت شما را در دادگاه حقوقی کانادا داشته باشد.