غرق در بحران: احتمال کسر ۱۵ امتیاز دیگر از یوونتوس

غرق در بحران: احتمال کسر ۱۵ امتیاز دیگر از یوونتوس

پس از کسر ۱۵ امتیاز از یوونتوس که باعث سقوط این تیم به رده دهم سری آ شد، حالا احتمال کسر ۱۵ امتیاز دیگر و سقوط این تیم به قعر جدول نیز مطرح شده است.

غرق در بحران: احتمال کسر 15 امتیاز دیگر از یوونتوس!

به گزارش “ورزش سه”، چهار روز پیش و بر اساس حکم صادره از سوی دادستانی فدراسیون فوتبال ایتالیا، تیم فوتبال یوونتوس به دلیل آن‌چه تخلفات حسابداری و حساب‌سازی عنوان شده، به کسر ۱۵ امتیاز محکوم شد. در پی اعمال این محکومیت، بیانکونری از رده سوم به رده دهم جدول رده‌بندی سری آ سقوط کردند. باشگاه یوونتوس به دلیل نقل‌وانتقالات مشکوک با مقادیر بالا به منظور به دست آوردن سود سرمایه، مورد بررسی و زیر ذره‌بین قرار گرفته بود. پس از شروع تحقیقات، آندره‌آ آنیلی، رئیس و نیز معاونانش به همراه اعضای هیئت مدیره باشگاه از سمت خود استعفا کردند.

1794991

دادستانی تورین و بازرسان این پرونده بر این باورند که باشگاه یوونتوس گزارش‌های مالی خود را برای سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ جعل کرده است؛ از جمله مخفی کردن پرداختی‌هایش به برخی از بازیکنان. باشگاه یوونتوس در زمان پاندمی کرونا اعلام کرد که بازیکنانش تا چهار ماه دستمزد خود را خواهند بخشید اما ظاهراً باشگاه حقوق سه ماه آن‌ها را پرداخت و قراردادهای خصوصی در این زمینه با آن‌ها امضا کرد. یکی از این موارد مربوط به توافق محرمانه یوونتوس و کریستیانو رونالدو است که البته ستاره پرتغالی این قرارداد را امضا نکرده است.

1794992

طبق گزارش نشریه کوریره دلو اسپورت، دادستانی فدراسیون فوتبال ایتالیا درخواست کسر ۱۵ امتیاز دیگر از یوونتوس را خواهد داد. این درخواست مربوط به اتهام معاملات مخفیانه با بازیکنان در فصول ۲۰-۲۰۱۹ و ۲۱-۲۰۲۰ است. کسر ۱۵ امتیاز دیگر از بیانکونری باعث می‌شود امتیازات آن‌ها در جدول به ۸ برسد و به رده نوزدهم سقوط کنند.