اقساط ماهیانه یک صد میلیون تومانی برای خودرو!!

اقساط ماهیانه یک صد میلیون تومانی برای خودرو!!

گفتگونیوز: وقتی صحبت از خرید اقساطی می شود پیش فرض افراد این است که این قسط بندی ها متناسب با جیب مردم است یعنی وقتی میانگین درآمد در کشور ماهیانه ۱۵ میلیون تومان است می توان روی حدود ۶۰ درصد این درآمد محاسبات تسهیلاتی داشت. به این معنا که اگر فردی سراغ تسهیلات مسکن می رود باید علاوه بر آنکه برای خرید ملک می دهد لاجرم باید چیزی ته حسابش بماند که بتواند امرار معاش کند. اما متاسفانه از زمانی که توان و قدرت خرید مردم کاهش یافته و عددهای عجیب و غریب جلوی قیمت خودرو و مسکن و حتی اقلام اساسی و مصرفی مردم قرار گرفته دیگر نمی توان با درآمدهای نازل سراغ خودرو و مسکن رفت.

اخیرا رییس اتحادیه بنکداران گفته ؛ در میان اقلام اساسی با توجه به کاهش قدرت خرید، تقاضا برای اقلام اساسی ارزان‌قیمت افزایش پیدا کرده است، به طور مثال وقتی قدرت خرید مردم برای گوشت پایین آمده و در مقابل تقاضا برای سویا بالا رفته تا جایگزین گوشت باشد. همچنین تقاضا برای انواع نوشیدنی‌ها و تنقلات مانند کیک، کلوچه و مانند اینها کم شده است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داده است؛ همه مشکلات امروز بازار مواد غذایی از کمبود تقاضا ناشی شده، در عرضه مشکلی نیست. ق

حال در کنار این خبر، تیتر فروش اقساطی کرمان موتور قرار گرفته که خودروهای خود را به صورت اقساطی می فروشد. در این خبر آمده ؛ بر اساس اعلام کرمان موتور پیکاپ T۸ با قیمت ۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان از ۱۴آبان ماه جاری و به صورت اینترنتی بصورت نقدی و اقساطی فروخته می شود.

حال نکته اینجاست که این قسط بندی شاید از نظر کارخانه سازنده خودرو توجیه داشته باشد اما با جیب ملت کاملا بیگانه است. نکته جالب و تلخ ماجرا اینجاست که روی سخن تولید کننده این خودرو همان جمعیتی است که به اندازه ای درآمد دارد که شاید جدود ۶۰ درصدش می شود یکصد میلیون … !!!

63148052