حجت الاسلام احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در پیامی به مناسبت درگذشت محمدرضا شجریان در کانال تلگرام خود نوشت:

بسمه تعالی
خبر بسیار تلخ است ” استاد شجریان درگذشت” مردی که صدای او بخشی از هویت ایرانی است.
هم چنان که غزل حافظ و نوای فائز دشتستانی، شاهنامه، گلستان، بوستان، دیوان شمس و مولوی که هیچ کدام در حصار تنگ زمان و مکان، دسته و گروه نمی گنجند، آثار شجریان نیز متعلق به همه انسان ها و هنردوستان به ویژه فارسی زبانان و ایرانیان فرهنگ دوست و هنرپرور است.
در این سال ها از یک سو برای سلامتی استاد دست به دعا بودیم و از یک سو برای تجلیل از استاد و رفع محدودیت از نام، آثار و به ویژه “ربنا”ی استاد تلاش می کردیم. اما گویا چنین سرنوشتی برای او و هم نسلان او رقم خورد که چون ” مرغ سحر” ناله سر کنند…
استاد محمدرضا شجریان سمبل موسیقی و هنر فاخر ایران زمین است که در طول حیات خود با خلق آثار بی بدیل هنری موجب رشد و تعالی فرهنگ ناب و اصیل ایرانی گردید . روحیه مردم دوستی و مردمی بودن استاد ، او را به اسطوره ای تمام عیار برای مردم تبدیل کرد.شجریان در تمام عمر خود با مردم بود ،برای مردم خواند ،از مردم گفت و صدای مردم بود. اینجانب درگذشت این استاد برجسته را به فرزندان هنرمند ایشان و تمامی مردم ایران تسلیت می گویم و برای آن مرحوم که در روز اربعین راهی دیار باقی گشت، همنشینی با سیدالشهدا(ع) و رحمت و مغفرت الهی را خواستارم .
احمد مازنی
هفدهم مهر ۱۳۹۹

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :