جنجال خواننده پرحاشیه در رفت و برگشت تهران-استانبول

جنجال خواننده پرحاشیه در رفت و برگشت تهران-استانبول

انتشار خبر تحویل امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو توسط پلیس ترکیه به مقامات قضایی ایران در مرز بازرگان و انتقال آن به تهران بدل به مهمترین خبر شبکه‌های اجتماعی درباره این فرد پرحاشیه شد.

«دوهفته من رو حبس کرده بود این بی همه چیز، فقط ازتون خواهش می‌کنم که بیشتر از این حرف‌های این آدم منفور رو گوش نکنید» این صحبت‌های چندماه پیش یک دختر طرفدار تتلو خطاب به دیگر تتلیتی‌ها است تا تجربه تلخ خودش برای دختر دیگری تکرار نشود.

صبح امروز  ناصر عتباتی رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی از تحویل  امیرحسین مقصودلو  به مقامات قضایی شهرستان تهران‌ خبر داد. به گفته عتباتی از روز گذشته و تحویل تتلو به مقامات و ضابطان قضایی مستقر در مرز بازرگان، وی پس از تفهیم اتهام و صدور قرار قانونی و اقدامات قضایی لازم تحت الحفظ به تهران منتقل و تحویل مقامات قضایی ذی‌صلاح شد.

بازگشت تتلو به ایران در حالی صورت می‌گیرد، که در طول ۶ سال ترک وطن، وی با اتهامات و حاشیه‌های متعددی روبه‌رو شده است.

اغفال دختران ایرانی زیر سن قانونی، تشویق آنان به فرار و آمدن به ترکیه، تجاوز، شکنجه، فحاشی، بردگی جنسی و حبس بخشی از خاطرات متعددی است که بسیاری از این دختران نادم بعد از مواجهه با تتلو بیان کرده‌اند.

این اتفاقات منحصر به دختران زیر ۱۸ سال نبوده است و حتی در یک مورد سحر قریشی بازیگر ایرانی نیز تجربیات مشابهی را اذعان می‌کند، او می‌گوید« پنج ساعت مدام مرا کتک می‌زد چرا؟چون می‌خواست من به او به عنوان خدا سجده کنم!»

تعدد این اتفاقات باعث دخالت پلیس ترکیه و حتی بازداشت‌های کوتاه مدت تتلو نیز شده بود. اما آخرین بازداشتی بدلیل شکایت کنسولگری ایران در ترکیه بدلیل فحاشی این خواننده به کارمندان کنسولگری بوده است.

تتلو چندماه بعد از انکه از ایران خارج می‌شود در یک مصاحبه ویدئویی با بی بی سی فارسی در پاسخ به چرایی محجبه بودن تتو(خالکوبی) زنی با حجاب بر روی دستش بدان گفته بود «بی حجابی مادرم مرا در زندگی به این روز انداخت»!

در پرونده تتلو دوبار بازداشت طی سال های ۹۵ و ۹۲ در ایران به چشم می‌خورد. که در آخرین مورد در سال ۹۵ بدلیل توهین به مقامات قضایی بعد از  گذشت ۲ ماه  با قید وثیقه و عذرخواهی از دستگاه قضایی آزاد می‌شود. با اینحال اطلاق اتهاماتی از جمله اشاعه فحشا، بردگی جنسی و سواستفاده از دختران زیر ۱۸ سال وی را اینبار با اتهامات جدی‌تر روبه رو کرده است که مورد اعتراض کاربران شبکه‌‎های اجتماعی نیز واقع شده بود.

 

امیر تتلو به دلیل پرونده رابطه جنسی با دختران زیر سن قانونی، در بسیاری از کشورهای جهان امکان دریافت ویزا ندارد و کنسرت هایش بجز در ترکیه، در اروپا و بسیاری دیگر از کشورها لغو می‌شود.

خبرنگار حوزه موسیقی بهمن بابازاده، نیز چندی پیش از لغو کنسرت وی در آلمان خبر داده بود.

به گفته کارشناسان مسائل حقوقی، با ادامه روند اتهامات وارده به تتلو در ترکیه به نظر می‌رسد سرنوشتی مشابه در ترکیه در انتظار وی بوده است و به همین دلیل وی خواهان خروج زودتر از ترکیه به هر قیمتی بوده است.