منطق سست بیانیه منتشر شده در ارتباط با جنایت رخ داده در کرمان

منطق سست بیانیه منتشر شده در ارتباط با جنایت رخ داده در کرمان

گفت وگو نیوز: اخیرا در برخی رسانه ها بیانیه ای منتشر شده که توسط جمعی از فعالان سياسي به امضاء رسیده و در متن آن به جای آنکه از دشمن ، که عریان علیه امنیت مردم کشور وارد میدان شده سخنی به میان آورد، سوالاتی را مطرح می کند که نهادهای امنیتی کشور را به چالش می کشد.
در این بیانیه کوتاه که جمع قابل توجهی از امضاء کنندگان آن جلای وطن کرده و در خارج از کشور زیست سیاسی خود را ادامه می دهند، به جای آنکه مسببان جنايت و آمران و پرورش دهندگان آنها را مخاطب قرار دهند متصدیان امنیت کشور را خطاب قرار می دهند که چرا و چرا و چرا؟ حال آنکه بعید است برخی امضاء کنندگان این بیانیه که برخی از چهره های شاخص آن حوزه امنیت را به خوبی می شناسند ندانند یا از یاد برده باشند که در سال‌های بعد از انقلاب چه اتفاقات تلخ و ناگواری افتاد؛ از ترورهای کور توسط گروهک منافقین در خیابان ها تا بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست وزیری؛ از ماجرای بمب گذاری در بارگاه امام رضا علیه السلام تا حادثه ناگوار حرم شاهچراغ.
آیا در تمام این سالها که بحران هایی را شاهد بودیم، جریاناتی بودند که نگاهی چنین سطحی به مسئله داشته باشند؟ دشمن همواره در حال دشمني است و در چنین اوضاعی باید رد پای دشمنان قسم خورده را ببینیم نه آنکه انگشت اشاره خود را نادرست به سمت غلطی که دشمنان می خواهند ببریم.
در این سال‌ها هیچ گاه ندیده بودیم و نخوانده بودیم که در واکنش به یک حادثه تروریستی، بیانیه ای چنین سست و بی پایه نهادهای امنیتی را زیر سوال ببرد و تعریض تند و بی منطق خطاب به عالی ترین مقام کشور داشته باشد.
انتشار چنین بیانیه ای چه نتیجه ای دارد جز افزایش گسست و ایجاد شکافهای اجتماعی و چه قضاوتی می توان از آن داشت جز ریختن آب به آسیاب دشمن ؟!
حق مطلب این است که در زمانی که دشمنان خونی این ملت و این آب و خاک هم قسم در حال مواجهه علنی با جمهوری اسلامی هستند زمین بازی را به درستی بشناسید و به بیراهه نروید.
در پایان باید گفت این بیانیه از منطق سست و بی پایه ای برخوردار است و نشان از آن دارد که امضاء کنندگان آن تنها برای خالی نبودن عریضه، کنشی از خود بروز دادند؛ اما کنشگری سیاسی حتی در قامت اپوزیسیون نیز آدابی دارد که امضاء کنندگان بیانیه آن را نمی دانند و لاجرم اگر دربشان بر همان پاشنه قدیم می چرخد باید آن آداب را بیاموزند.