تکذیب درخواست پرداخت ارز و سکه در ازای تایید صلاحیت

تکذیب درخواست پرداخت ارز و سکه در ازای تایید صلاحیت

 

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسشی درباره «ادعای یکی از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس مبنی بر درخواست پرداخت ارز و سکه از او جهت تایید صلاحیت» تاکید کرد: ساحت شورای نگهبان و اعضای آن از چنین اتهاماتی مبرا است و تاکنون حتی یک مورد از چنین مواردی درباره نه تنها اعضا بلکه کارکنان شورای نگهبان وجود ندارد که ثابت شده باشد. ما با فردی که چنین ادعایی را مطرح کرده تماس گرفتیم تا اسم این دلالان را بپرسیم و پیگیری کنیم اما تا الان موفق به ارتباط نشدیم.

وی اضافه کرد: کسانی که مشکلات متعددی دارند و بر اساس قانون در گفتن چنین مواردی مراعات داریم، نباید اینگونه صحبت کنند. خود این افراد مسائلی را دارند و خودشان هم اطلاع دارند و در جلساتی هم که خدمتشان بودیم، موارد به آنها گفته شده است. بر همین اساس به نظرم بهتر است که با مردم صادق باشند.

طحان نظیف درباره ادعای جلال رشیدی کوچی نماینده فعلی مجلس مبنی بر اینکه «علت رد صلاحیت او از سوی شورای نگهبان مخالفت با دولت و مبارزه با مافیای خودرو بوده است»، اظهار کرد: رد صلاحیت ایشان هیچ ارتباطی به موضوع پیگیری‌های او درباره واردات خودرو و طرح صیانت نداشته است. واردات خودرو را که شورای نگهبان در دو مصوبه تایید کرد و طرح صیانت هم هنوز به جایی نرسیده است. بنا بر این رد صلاحیت او هیچ ارتباطی به این دو مورد ندارد. در جلسه‌ای که  به شورای نگهبان آمد، موارد به اطلاع او رسید و ایشان نیز کاملا پذیرفت.