کناره‌گیری احمد مازنی از کارزار انتخاباتی

کناره‌گیری احمد مازنی از کارزار انتخاباتی

حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی نماینده تهران در مجلس دهم و نامزد انتخابات مجلس دوازدهم از نامزدی در انتخابات کناره گیری کرد. در متن کناره گیری او که در کانال تلگرام منتشر شده آمده است:

نظر به اینکه در مورد وضعیت نامزدی بنده در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرسيده می شود، ضمن سپاس و قدردانی به اطلاع می رساند:
اینجانب به منظور تلاش برای ایجاد تغییرات موثر و خشونت پرهیز به نفع عامه، در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام و همراه با جمعی از هم اندیشان،  تلاش کردیم تا با تاکید بر استمرار مشارکت اجتماعی، افق جدیدی بر ادامه مبارزات سیاسی مصلحانه  بگشائیم ولی اکنون با توجه به رویکرد و تصمیمات متخذه در مدیریت جبهه اصلاحات و به منظور پرهیز از ایجاد شکاف و تفرقه، از عرصه کارزار انتخاباتی پیش رو کناره گیری و مواردی را به شرح زیر یادآور می شوم:
علی رغم اعتماد سوزی‌ها و رد صلاحیت‌های غیر قابل دفاع هم چنان راه اصلاح و تغییر را گفت وگو می دانم و انتخابات یکی از روش‌های گفت وگو است‌.
برای تحقق دموکراسی از کمترین فرصت و کمترین موقعیت انتخاباتی باید استفاده کرد، با قهر و تحریم و یا شرط گذاشتن برای حاکمان فرش قرمزی برای ما گسترده نخواهد شد.
کنش گران سیاسی نمی‌توانند تابع توده‌ها باشند آنها باید مردم را راهنمایی کنند، بن بست‌ها را بشکنند و برای مردم روزنه گشایی کنند.
کشور ما مورد طمع بیگانگان است. آنها وقتی این انقلاب و این جمهوری را بدون پشتوانه مردمی ببینند به آن تعرض خواهند کرد. در آن صورت همه آسیب می‌بینند.
جماعت مدعی اپوزیسیون از افراد و گروه‌های متفرقه ای تشکیل شده که هیچ درکی از واقعیت جامعه ایران ندارند.
آنها برای پیشبرد اهداف خویش با سرویس‌های بیگانه همکاري می‌کنند، از رژیم کودک کش اسرائیل کمک می‌گیرند و از ایالات متحده درخواست حمله به ایران می‌کنند. ما نمی‌توانیم سرنوشت کشورمان را به این مزدوران بسپاریم.
از سوی دیگر تحول خواهان و اصلاح طلبان خشونت پرهیز همه تلاش خویش را برای  اصلاح امور کشور از طریق مشارکت در انتخابات و استفاده از ظرفیت‌های موجود به کار بردند، نهادهای حکومتی را به گفت وگو دعوت کردند، این دعوت‌ها با بی‌مهری مواجه شد اما در عین حال نباید ملت را در میان دو لبه قیچی تمامیت خواهان و مزدوران خارجی تنها گذاشت.
اکنون با سپاس فراوان از همه یاران همراه و با تاکید بر هویت خویش، با اعلام انصراف، صحنه رقابت و کارزار انتخاباتی را ترک و از مردم برای حضور در انتخابات دعوت می کنم.
احمد مازنی
۹ اسفند ۱۴۰۲