مازنی: حضور مردم می تواند حادثه تلخ عروج شهادت گونه رئیس جمهور را به فرصتی برای بالندگی نظام بدل کند – آزادیخواه: آنچه ما در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان دیدیم نشانه همت و غیرت ملت بود

مازنی: حضور مردم می تواند حادثه تلخ عروج شهادت گونه رئیس جمهور را به فرصتی برای بالندگی نظام بدل کند – آزادیخواه: آنچه ما در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان دیدیم نشانه همت و غیرت ملت بود

مراسم “یادمان شهدای فتح خرمشهر و شهدای خدمت” به همت پایگاه بسیج مسجد مسلم بن عقیل (ع) و مرکز فرهنگی، آموزشی این مسجد برگزار شد.

مازنی: حماسه فتح خرمشهر حماسه ای فراموش نشدنی برای هر ایرانی وطن دوست است / بعد از حادثه تلخ هفتم تیر و هشتم شهریور این حضور مردم بود که کشور را از آسیب ها مصون نگاه داشت / حضور مردم می تواند حادثه تلخ عروج شهادت گونه رئیس جمهور را نیز به فرصتی برای بالندگی نظام بدل کند
🔻
آزادیخواه: حماسه فتح خرمشهر نتیجه آن چه که از قرآن آموختیم بود که برای رسیدن به هدف باید استقامت کرد/ آنچه ما در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان دیدیم نشانه همت و غیرت ملت بود

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به مدعوین مراسم؛ با اشاره به حوادث تلخ دهه شصت گفت: سال‌های دهه شصت را برخی زندگی کردند و برخی درباره آن خواندند. روزی نبود که با بحرانی کمرشکن مواجه نباشیم.
وی افزود: فاجعه هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ فاجعه ای بود که هم قوه قضائیه را، هم مجلس را، هم دولت را و هم حزب جمهوری اسلامی را که مجموعه ای منسجم از چهره های تراز خط امام بود را هدف قرار داده بود که با عنایت خداوند و همراهی ملت و تدبیر امام رحمت الله علیه تبدیل به یک فرصت برای نظام شد.
مازنی تصریح کرد: زمانی که حادثه هشتم شهریور و شهادت رجائی و باهنر رخ داد باز هم حضور مردم آن حادثه تلخ را به فرصتی برای بالندگی نظام بدل کرد.
نماینده پیشین مجلس ادامه داد: بعد از حادثه تلخ هفتم تیر و هشتم شهریور این حضور مردم بود که کشور را از آسیب ها مصون نگاه داشت. این حوادث در ماه هایی رخ داد که کشور هم درگیر جنگ تحمیلی شده بود و هم عناصری خشونت طلب و دشمن منطق که گفتگو نمی‌فهمیدند با اسلحه به جان مردم افتاده بودند به گونه ای که ما روزی در تقویم نداریم که در آن شهید ترور نداشته باشیم. این استقامت و پایداری و همراهی مردم بود که نظام و کشور را نجات داد و سبب بالندگی کشور شد.
وی تاکید کرد: سوم خرداد حماسه ای فراموش ناشدنی در تاریخ این کشور است. روزی که برای هر ایرانی وطن دوست یک نقطه مشترک است. روزی است که بخشی از کشور ما که توسط دشمن اشغال شده بود آزاد شد. شهدا، آزادگان، جانبازان، ارتشیان، سپاهیان و بسیجیان، خرمشهر را آزاد کردند و به برکت مجاهدت مجاهدان مسیر درست را شناختیم و در این مسیر ادامه راه دادیم.
مازنی گفت: حادثه سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور هم چون حوادث دهه شصت تلخ و غمبار است. اما با حضور مردم و همراهی مردم این تهدید هم می تواند عامل انسجام بیشتر و وحدت بیشتر باشد.

در این مراسم حجت الاسلام آزادیخواه نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به سال‌های انقلاب و دفاع مقدس گفت: بسیاری از مردم ما حوادث آن سالها را دیدند و درک کردند، اما جوانان عزیز ما که آن سال ها را ندیدند اما به درستی آن را درک کردند و آن را فهم کردند.
وی افزود: حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر نتیجه آن چه که از قرآن آموختیم بود که برای رسیدن به هدف باید استقامت کرد. عملیات بیت المقدس نشانه استقامت ملت و بسیجیان و سپاهیان و ارتشیان بود.
آزادیخواه تاکید کرد: امنیت امروز را مدیون مجاهدت رزمندگان هستیم و اگر امروز آسمانی امن در کشور داریم به برکت شهدای دفاع مقدس و ایثار ایثارگران است.
نماینده مردم ملایر ادامه داد: اتفاق ناگوار بالگرد حامل رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، آیت الله آل هاشم و استاندار جوان آذربایجان شرقی و همراهان بسیار ناراحت کننده و تلخ بود. چقدر تجزیه طلبان تلاش کردند و خودشان را کشتند که به تجزیه طلبی دامن بزنند اما دیدیم که  رئیس جمهور تلاشگر ما در منطقه ای به شهادت رسید که این دشمنان تمامیت ارضی ایران با ایران دشمنی می کردند. رئیس جمهور در حال خدمت در شمال غرب کشور به شهادت رسید.
وی تصریح کرد: لحظات آخری که آیت الله رئیسی در آن منطقه بودند مردم روستا جمع شدند و به آیت الله رئیسی گفتند که اولین بار است رئیس جمهور وارد روستای ما شده و شاید آخرین بار باشد؛ نماز جماعت را با هم بخوانیم. ایشان پذیرفتند. نماز خواندند و ساعتی در جمع اهالی روستا بودند. نامه هایی هم از آنها دریافت کردند که مشکلات شان را نوشته بودند.
این نماینده مجلس ادامه داد: آنچه ما در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان دیدیم نشانه همت و غیرت ملت بود. مردم آمدند خستگی را متوجه نشدند و در صحنه ماندندو این بدرقه باشکوه را رقم زدند و نشان دادند در ادامه راه در صحنه خواهند ماند.