لاریجانی پس از ثبت نام در انتخابات ۱۴۰۳: زمانی برای از دست دادن نداریم/ باید از روش‌های منسوخ فاصله بگیریم

لاریجانی پس از ثبت نام در انتخابات ۱۴۰۳: زمانی برای از دست دادن نداریم/ باید از روش‌های منسوخ فاصله بگیریم

علی لاریجانی در جمع خبرنگاران با ادای احترام به ساحت امام راحل و گرامی‌داشت یاد و خاطره رییس جمهور سخت‌کوش و متواضع جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان و همچنین همدردی با مردم مظلوم رفح و غزه و اهدای احترام به شهید بزرگ مقاومت، شهید سلیمانی اظهار کرد: امروز شرایط معیشتی سخت است و مردم انتظار دارند دولت راه‌حلی بیابد. مشکلات حل شدنی است، زیرا کشورهای دیگری بوده‌اند که به مراتب وضعیت پیچیده‌تری داشته‌اند. باید با تکیه بر توان داخلی و استفاده از تجارب بین‌المللی بر مشکلات فائق آییم.

وی افزود: در دولت مطلوب بنده عدالت اجتماعی و پیشرفت ملی در همه بخش‌ها مدنظر است؛ عدالت یعنی هرکسی به حق خود برسد و دولت باید زمینه رشد عدالت را فراهم کند. ما به ملت قوی و دولت زمینه ساز می‌رسیم و در این الگو دولت جایگزین ملت نمی‌شود اما بستر متوازن برای مشارکت و رقابت مردم را فراهم می‌کند و آزادی‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و‌… را در نظر دارد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه زمانی برای از دست دادن نداریم و باید از روش‌های منسوخ فاصله بگیریم، بیان کرد: وحدت ملی و شعارهای اصلی انقلاب مد نظر دولت مطلوب ماست. در دولتی که مدنظر بنده است هر شخص کاربلد با هر سلیقه سیاسی به‌کار گرفته می‌شود، زیرا دولت باشگاه یک حزب سیاسی نیست.

این کاندیدای چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: دیپلماسی کشور باید پیشرفت ایران را مسئله اصلی و راهبرد خود قرار دهد. کل منطقه باید امن باشد. امروز ایران عزیز با تمدنی کهن نقش‌آفرین صحنه‌های بین‌المللی است و همکاری خود را با قطب‌های جهانی براساس منافع ملی تعریف می‌کند.

وی تاکید کرد: حل تحریم‌ها برای گشایش اقتصادی جزو اولویت‌های دیپلماسی خواهد بود، همچنین بنیه دفاع قوی برای نیروهای مسئله باتوجه به شرایط ایران‌ مدنظر است.

لاریجانی با بیان اینکه با علم می‌توان مشکلات را حل کرد، عنوان کرد: در مقوله اقتصاد، تولید و اشتغال مبارزه با علل فساد مهم‌تر از معلول‌هاست. باید شفافیت بیشتر شود، هنگامی که این موضوع رخ دهد زمینه فساد از بین می‌رود.

وی در پایان گفت: دولت فربه و مداخله‌گر در همه امور مردم، راه به‌جایی نمی‌برد و تاکید در این مقطع زمانی بر اقتصاد ملی و نجات کشور است./ جماران