حاجی میرزایی: بزرگان میانه‌رو به میدان بیایند

حاجی میرزایی: بزرگان میانه‌رو به میدان بیایند

وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی، ایده ائتلاف میانه‌روها را یک ایده راه‌گشا خواند که می‌تواند از رنج مردم بکاهد.

محسن حاجی‌میرزایی، دبیر هیات دولت یازدهم و وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم، در حاشیه مراسم هفتمین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایده ائتلاف میانه‌روها قطعا راه‌گشا خواهد بود.

او ادامه داد: گرد هم جمع شدن بزرگان و هم‌فکری و هم‌کاری ایشان همیشه می‌تواند منشأ خیر شود و در شرایط حاضر، قطعا تاثیرگذاری و اهمیت چنین اقدامی دوچندان است.

حاجی‌میرزایی به شرایط کشور اشاره‌ای کوتاه کرد و ادامه داد: اگر امروز مردم کشور در رنج هستند، بزرگان جمعیت باید به وسط میدان بیایند و برای کاستن از این رنج، نقش‌آفرینی کنند.

او گفت: مردم باید احساس کنند بزرگان این کشور، کسانی که تجربه‌های گوناگونی در اداره کشور دارند، پشت‌شان هستند و دغدغه آنان را دارند. بنابراین دور هم جمع شدن افرادی مانند آقایان روحانی، ناطق نوری، خاتمی، لاریجانی و خمینی علاوه بر تاثیرگذاری بر فضای سیاسی کشور و شاداب کردن آن، باعث دل‌گرمی مردم هم می‌شود.

آقای حاجی‌میرزایی در پاسخ به این پرسش که مانع تشکیل ائتلاف میانه‌روها را چه می‌داند، گفت: فکر می‌کنم یک مقدار سخت‌گیری جریان مقابل و مقداری هم ضعف بلوغ سیاسی و کار جمعی در ایران، اصلی‌ترین مانع تشکیل این ائتلاف است.