نخستین کتاب در حوزه «متاورس»

نخستین کتاب در حوزه «متاورس»

 نخستین کتاب در حوزه «متاورس» چاپ شد

کتاب «متاورس وانقلاب ان اف تی» تالیف جواد عباسی و مژگان بهرامی توسط انتشارات چالش به مرحله نشر رسید و روانه بازار شد.

به گزارش ایلنا، چاپ نخست کتاب «متاورس وانقلاب ان اف تی» تالیف جواد عباسی و مژگان بهرامی توسط انتشارات چالش منتشر و روانه بازار شد.

در کتاب «متاورس وانقلاب ان اف تی» به بررسی مواردی چون مفهوم ان اف تی‌ها، دلایل اهمیت آن‌ها، ویژگی‌ها و کاربردهایشان، تاریخچه ظهور ان اف تی‌ها و نحوه کار آن‌ها، معرفی صنایع بازی و هنر، دو صنعت مهم پیشگام در بهره گیری از فناوری ان اف تی، نحوه ایجاد و خرید و فروش ان اف تی‌ه، نحوه سرمایه‌گذاری و ریسک‌های دارائی‌های متاورسی، انواع بازارهای عمومی و تخصصی ان اف تی‌ها، مهمترین متاورسها، معرفی ساختار آن‌ها و معاملات املاک در این متاورس‌ها، نمونه‌هایی از پروژه‌های برتر حوزه ان اف تی، برندهای فعال و سلبریتی‌های پیشرو، بررسی بایدها و نبایدها، ریسک‌ها و فرصت‌ها، افسانه‌ها و اسطوره‌ها، مسائل حقوقی مرتبط با ان اف تی‌ها و در نهایت آینده پیش روی آن‌ها می‌پردازد. با ظهور متاورس، طوفان ان اف تی بزودی جهان را فرا خواهد گرفت و این لحظه شاید بهترین زمان برای شناخت بنیادی این فضا، مطالعه عمیق‌تر و شناخت فرصتهای بی‌نظیر پیش رو باشد.

مهم‌ترین و داغ‌ترین موضوع در دنیای تجارت و فناوری‌های دیجیتال امروز، متاورس است. متاورس نسل تازه‌ای از فناوری‌های دیجیتال است وتمام ابعاد زندگی اجتماعی و اقتصادی بشر را متحول خواهد نمود.

فناوری‌های بلاکچین به دلیل وجود توکن‌های غیرقابل معاوضه، رنسانسی در متاورس رقم زده و امکان مالکیت قطعی دارائی‌ها و اقلام دیجیتال را در دنیای متاورس فراهم می‌نمایند که انگیزه نویسندگان کتاب «متاورس و انقلاب ان اف تی» نیز معرفی جامع و دقیق همین توکنهای غیر قابل معاوضه یعنی NFT‌ها به علاقمندان حوزه فناوری‌های نوین، دانشجویان و البته کاربران آینده‌ی متاورس است.

گفتنی است جوادعباسی از اساتید دانشگاه و از محققان حوزه فناوری بلاکچین و کریپتوکارنسی است و آثاری چون «بیت‌کوین سکه طلای دیجیتال و مفاهیم بنیادین بلاکچین» را در کارنامه دارد. مژگان بهرامی نیز دارای درجه فوق دکتری از دانشگاه میشیگان است و یکی از پژوهشگران حوزه فناوری بلاکچین به حساب می‌آید.